₺12,94 KDV Dahil
₺19,90 KDV Dahil
1

Günlük yaşamda pek çok kadın tarafından şık bir aksesuar olarak tercih edilen 8Stil.com bayan şahmeran modelleri, asaletin ve zarifliğin simgesi olarak birçok kombinin tamamlayıcısı oluyor. Son derece şık tasarımlar ile dizayn edilen ve bugün yediden yetmişe birçok kadının kombinini süsleyen bayan şahmeran modelleri son derece cazip fiyatlarıyla da her bütçeye uygun aksesuar ürünleri haline geliyor. Sen de her türlü kıyafetin ile kusursuz kombinler oluşturabileceğin şahmeran tasarımları nelerdir diye merak ediyorsan birbirinden kaliteli şahmeran çeşitlerine bir göz gezdirebilirsin.

Şahmeranın tarihi eski döneme dayanmaktadır. Antik yaşamdan günümüze uzanan bu aksesuarlar ilgi çekici hikayeler ile anlatılmaktadır. Vücudunun üst bölümü oldukça güzel bir kadın olan Şahmeran'ın vücudunun alt kısmının ise yılan şeklinde olduğu bilinmektedir. Mitolojik bir yaratık olarak da tanımlanan Şahmeran, Akdeniz Bölgesi'nde yer alan Tarsus 'da anlatılan efsaneler içerisindedir. Anadolu masallarında ve Anadolu'da tasvir edilen resimlerde sık sık görülen Şahmeran, Türk halkının inançlarında Er ve Büke yani insan ve ejderha kelimelerinin birleşimi ile meydana gelen Erbüke veya Erböke isimli yaratıkların kraliçesi olarak da adlandırılmaktadır. Mitolojideki Şahmeran, soluğu ve bakışı ile öldüren bir yılan kadınken onun adı ile bu zamana kadar gelen ve günümüzde sıkça kullanılan bir aksesuar olan şahmeran modelleri ise her geçen gün daha fazla kadının tercihi olmaktadır.

Yeni sezon kadın şahmeran çeşitleri her sezona damgasını vuran ve kadınların tarzlarının gözde aksesuarlarından biri olan şahmeranın, en popüler şahmeran modelleri arasında ilk sırada beyaz pırlantalar ile süslü beş taştan meydana gelen şahmeran çeşitlerini tercih edebilirsin. Daha çok özel günlerde kullanabileceğin bu aksesuarı bileğinin zarafetini herkese göstermek istediğin zamanlarda takabilirsin. Son derece cazip yeni sezon kadın şahmeran çeşitleri ve fiyatları ile sana sunulan beyaz pırlantalı şahmeranların dışında dilersen şahmeran bileklik altın22 ayar, tek taş pırlantalı ve iki sıradan meydana gelen şahmeran çeşitlerini de gözden geçirebilirsin.

Her kadının severek kullandığı şahmeran modelleri arasında kırklık zincire sahip olan ve beyaz pırlanta detayları ile süslenen şahmeranların da oldukça revaçta oldukları görebilirsin. Beşli üçgen pırlanta şahmeran modellerine ise özellikle şık abiyelerin ile muhteşem kombinler yapabileceğin aksesuarlar olarak koleksiyonunda bulundurabilirsin.